Kevad alles algas, aga lörts kestab.

Koolivaheaeg läbi ja talv ka tagasi, hoolimata kalendrimärkest “algas kevad”. Külm on :S

Käisin koolis ära ja plaanisin siis Mutukamoosi kärutamispostituse õhutusel käruga välja minna, lörtsist hoolimata. Panin soojalt riidesse lapse ja nuku (sest teist mütsi Piigale pähe ei pannud tema soovist hoolimata, pakkusin talle ruttu välja, et paneme nukule ja nii läkski, ilma suurema kisata), enda ka. Soojad labakindad kätte.. ja kuna isegi kärukile tuli meil remondiettevalmistusi tehes paari nädala eest välja (koos mitmete turvahällidega),  sain seda ka kasutada.

Kärutada ei olnudki külm, eesmärk oli ka, see katkine säästupirn mõnda poe utiliseerimiskarbikesse toimetada – aga esimese 100 meetri peal selgus, et Piiga oli juba magama jäänud. Läksin esimesse toidupoodi – ja üllatus, seal oli küll patareide annetusnõu, aga pirnide oma polnud. Olin natuke pettunud, aga selle puhul kohe toidukraami ei ostnud (enne õueminekut lõunasöögi söömine on tänuväärne tegevus!) ja jalutasin siis teise poe suunas.

Tee ääres olnud pakendikonteineri juurde oli keegi kena punase kolmerattalise käru vedelema viinud. Tartus pole ilmselgelt kohta, kuhu inimene suuremamõõdulise prügi viia teaks – no kui autot pole jäätmejaama minekuks  ja katkist käru (vaevalt keegi tervet käru niisama sinna oleks viinud) kortermaja prügikasti ei topi… Mäletan, et meil oli ka kunagi teema, kuhu selline käru viia, millel rattad pidevalt keset vangerdamist alt ära tulid, keset sõiduteed näiteks. Ei olnud tore ja korda ka ei saanud seda enam lõpuks, aga jäätmejaama viimiseks sai siis autot kasutada kord kuus.

Igatahes ehituspoes oli säästupirnikastike olemas, aga nähtamatu. Esimeselt korruselt suunati mind teisele korrusele. Kuna Piiga kärus endiselt magas ning lifti Decoras pole, jätsin oma kärulapse alla ja lippasin ise trepist üles. Otsisin, ei leidnud kogumiskasti, õnneks müüjad suunasid mind lambiosakonna Osava Mehe juurde, kes oli kohe nõus pirni mu käest ära võtma ja uue asemele müüma! 🙂

Pirni ma katkise asemele ei ostnud ja koju kärutades leidsin, et minust ikka seda 3-tunnist kärutajat ei saa, sest kontrolltööd ootasid, mõned koolilapsed hakkasid lõunasöögi ootuses koolist koju saabuma ja kahju oleks olnud Pisikese Piiga uneaega kodutööde asemel jalutamisele kulutada. Teine asi on jah siis, kui ta  v e e l  ei maga või ilm on kohutavalt ilus ja saab näljased lapsed leiva + merevaiguga õue piknikule saata.

Aga vähemalt praegu ta ikka magab veel ja mu väike paus peale esimese paki parandatud tööde e-kooli kandmist saabki kohe läbi. Koju saabunud Vanem Poeg läks igatahes raamatukokku oma tellitud raamatu järele, süüa ei jõudnudki, sest ega Minecrafti raamat ju ei oota! Kaks kooliraamatukogust laenutatud raamatut sai ta enne kojujõudmist juba peaaegu läbi.

Homme lõppeb lörts ka ära. Ilmateade käskis.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s