Imeline mai!

Nüüd on küll kevadine tunne! Peale vihma jalgrattaga sõita, peenras tuhnida ja lilli istutada – täitsa super!

Tegelikult ma küll kaevasin natuke maasikapeenart ja püüdsin väga hoiduda laiali valgumast, s.t. kaevasin ühest kohast ja järjest. Peenraga oleks muidu päris imelik, kui igalt poolt väikesed jupid ära songitud oleks, surusin oma liblika-loomuse alla.

Tegelikult sai meil siin maasikapeenral meie nähes 3 aastat täis ja sügisel niitsime taimed kõik muruniitmise käigus maha, et kevadel oleks lihtsam. Eks näis, kas on siis lihtsam või ei. Igatahes olen ma kindel, et rauasisaldus meie maasikates peaks päris suur tulema, leidsin mitu erinevas suuruses roostes naela sealt mullast lisaks kile- ja klaasitükkidele. Vanasti oli inimestel vist komme ehitusmaterjalid maha matta oma maja ümber. Hmmmm. Ei mingeid prügikuhjasid metsas ega Teeme-Ära-talguid?

Meie ei saa isegi lõket tehtud aias, sest pole sobivat kohta, kuna aed on nii väike. Aga me hakime ikkagi oksi ja paneme kotti ning viime mu isale, ahjukütmise vahelduseks pelletitele.

Eile ostsime veel ühe jalgratta ja täna saime siis koos mehega rattaga sõitmas käia. Äge!! Nüüd on veel üks laste rattatool lisaks vaja hankida. Minu ratas tuli minu juurde eelmisel aastal ja koos rattatooliga, nii et mul vedas, ei pidanud ise midagi kuhugi külge pookima. Jääb veel loota, et varsti saab kasutada seljakottidele mõeldud kaitsekilesid rattatooli vihma eest kaitsmiseks. Praegu mul neid veel pole, aga varsti vast tulevad. Mina juba ootan, sest poekilekotid lendavad teatavasti rattatooli pealt tuulega minema ja kilematerjalist või vakstust iseõmblemiseni ma pole veel jõudnud.

Aga kui kohale jõuavad need kaitsekiled, eks ma siis annan teada, kas rattatooli ka seljakoti asemel kaitsevad või ei.

Lõpetuseks – kas keegi on juba ujumas käinud? Ma kangesti tahaks käia, aga Emajõgi on ilmselt suhteliselt külm veel. Aga tavaliselt siis ongi hea ujumas käia, sest kõik kohad pole teisi suplejaid täis 🙂

EDIT: Käisin ujumas ära, sest 12 kraadi oli sooja veel kell 10 õhtul. Värskendav ja mõnus oli. Mitu kraadi vees oli, ei tea, aga külmem oli kui õhk igatahes. 🙂

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s