Pesukorvid ja nukumaja vanast sahtlist

Peale suurt otsimist ja poodide kammimist leidsin lõpuks selliseid pesukorve müügilt, millised mul juba kodus olemas olid! Pikka aega olin neid juurde vajanud ja kuude kaupa otsinud, nii et suure rõõmuga ostsin kõik 3 ära, mis neil seal riiulil oli, sest enne olin läbi käinud 7 poodi, kus neid polnud. ON24-s oli, aga kallimalt kui poodides.

pesukorv

Ma oleks veel rohkem rahul olnud kunagi varem ostetud heleroheliste 50-liitriste Rotho korvidega, mis on vastupidavamad ja ka ilusamad kui need helesinine/helelilla/valge toonides Tontarelli omad (35-liitrised), aga neid rohelisi lillelisi pole ma lihtsalt aastaid enam kuskil näinud: Rotho

Kui keegi kuskil selliseid näeb –>, andke teada!

Nende sees on nagide all väga hea hoida mütse, salle, kindaid jms kraami jahedal aastaajal ja õuejooksmise dressipluuse-pusasid-rätikuid suvehooajal. Pesu korjamiseks ma neid ei kasutagi, aastaringselt lebavad nagide alumisel restil erinevate lasteasjadega.

Aga ülalmainitud helesinise pesukorvipildi panin sellepärast, et neid on väga hea üksteise sisse panna ajaks, kui neid ei kasutata! Kui ma pesurestilt pesu kokku korjan, tunnen puudust erinevatest pesukorvidest, millega korruste vahel riided ära jaotada – ülemisel korrusel on tüdrukute toad, all korrusel poiste tuba ja meie. Seega on väga hea riided mitmesse korvi jaotada. Sama kehtib õues nöörilt pesu korjates ja kuivatiga ka, kui on mitmest erinevast toast pärit pesu.

pesukorvikummut

Veel meeldib mulle väga see Ana White’i tehtud “pesukorvikummut” – koos meisterdamise õpetustega leiab selle siit. Seal on erinevaid variante, mis inimesed tema plaani järgi teinud on. Soovitused olid ka, et vali sellised korvid, mis on vastupidavad ja teiseks pikka aega poest saadaval.  Ma poleks uskunud, et sellised asjad nagu pesukorvid ka trendikad peavad olema ja et need trendid paari aastaga vahetuvad ja kui raske uusi samasuguseid korve leida on!

Minu korvimaania juurde tagasi pöördudes – nendega on hea ka aiast nõusid tuppa tuua peale õues söömist (ühe korraga!), õmblusasju või parandamist vajavaid riideid hoida, mänguasju jm kokku korjata jne. Õnneks need 5 pesukorvi üksteise sisse panduna võtavad sama palju põrandapinda kui 1 korv! 🙂 Paraku on seda aega mul vähe, kus tõesti need 5 korvi tühjalt seisaks.

Meie väikesed lapsed mängisid eile uute korvidega juba külmutuskappi ja nukumaja.

Trennitüdrukul on oma aastaid vana nukumaja ka, mille kohandasime ümber vanast sahtlist, lisades üle jäänud laminaadiplaadist katuse ja ühe vaheriiuli. Vanaisa lõikas sahtlikülgedesse aknad ka sisse ja seinale plaanisime tapeediks ühe portejupi paigaldada. Paari aasta jooksul pole veel jõudnud, järelikult pole nii pakiline teema.  Kuidas-teha-nukumaja õpetuse leidsin raamatust Mänguväljak koduõuel, seal on palju rohkem meisterdamisideid, kui pealkiri aimata laseb!

            Nukumaja katus lähemalt

Paraku on meie Trennitüdruk juba 12-aastane ja viimastel aastatel suurt nukkudega ei mängi, kuigi riideid-soenguid meisterdab neile aegajalt küll. Külaskäijate lastega töötab nukumaja õnneks hästi ja meie PisiPiiga on ka peaaegu alati nõus õe tuppa mängima minema.

Kriiditahvel nagidega

P.S. Ana White’i leht meeldib mulle juba ammu, seal on nii palju ägedaid mööbli tegemise ideid! Selle järgi on ka meie esiku-pisiriiul tehtud, mis ühes eelmises loos pildi peal oli. Plaanisin küll seda kriiditahviga osa ka teha sinna, aga selgus, et praegusel lakitud kujul on lihtsam sinna “nätsudega” paber külge panna, saab iga õppeaasta vahetada. Poenimekiri käib meil aegajalt magnetitega külmkapi külge, mitte esikuriiulile ja poekotte hoiustame ka uksele lähemal asuvas esikus, kuid taskulambi, päikseprillide jm olulise kraami hoidmiseks sobib see riiul imehästi. Õpetused ja pildimaterjal erinevate inimeste tehtud riiulitega siin.

Foto siin kõrval on ka pärit Ana White’i lehelt.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s