Veega mängu laud

Täna saime kipsist lahti (traumapunktilugu oli paar nädalat tagasi siin). Käsi oli päris käe moodi seal all, vajas ainult kõva pesemist ja kreemitamist.

Vanim laps küpsetas šokolaadikooki nendele sõbrannadele, kelle lõpetamistele ta ei jõudnud ja sel puhul nendega hiljem kokku lubas saada. Mina plaanisin järjekordselt laste riideid ära sorteerida, sest mõned talvemütsid ja kindad on salaja tagasi hiilinud Pisikese Piiga abiga, kes kohutavalt kindaid ja mütse armastab. Temaga on palju  igapäevaseid  arutelusid  repliikidega “äkki KÜLM hakkab!” ja “täna ei hakka, täna on nii soe, kullake,” ja siis lõpprepliigina “HAKKAB külm!” ja siis kompromissina vahel tulebki õue minna kinnastega, kuna liivakastis on ju ennegi kinnastega käidud.

Vaatasin mingi aeg kevadel internetist ägedaid veega mängimise asju õues kasutamiseks. Igasugu põnevaid asju oli, nii poesmüüdavaid (pane otsingusse “sand and water table”) kui isetehtuna. Klassikaline näide käepäraste vahenditega kodusvalmistatutest on näiteks veesein – pildid internetist:

veesein veesein2

Siin on fotode ja ideede allikas lehelt http://www.letthechildrenplay.net.

Siis oli veel igasugu kraanikausi või plastkastiga variante –

http://bumbleandbean.blogspot.com/2011/07/diy-farmhouse-sand-and-water-table.html
http://bumbleandbean.blogspot.com/2011/07/diy-farmhouse-sand-and-water-table.html

Vanaisa tegi ühe sarnase kahe kastiga õuelauakese suguvõsa kaksikutele sünnipäevaks ja nüüd paari päeva eest tegi ta veel teise, meie pere noorematele. Meil on ühel pool lauaplaat ja teisel pool läbipaistev kast veega mängimiseks. Pühapäeval katsetasime seda õues ja rõõmu oli palju!Mängud veega

Vett panin mõõdukalt, alla poole kasti kõrgusest. Sooja vett sai kõige lihtsamalt kuuma vee segamisel külmaga, sest aiakraanist tuli ainult külma ja kui ilmad veel üle 20 kraadi pole, siis ei lähe külm vesi seal kausis piisavalt ruttu soojaks.

Mängimiseks sobisid hästi liivavormid, nukunõud (nii kruusid kui lusikad-kahvlid), paar korgist pudelikorki, üks männikoorest laevuke, tühi teokarp, üks nuustik. See väike svamm oli kusjuures peale esmase janu täisjoomist (nukukruusid lausa sunnivad jooma, vähemalt meie lapsi) kõige rohkem kasutuses, küll sai sellega toole puhastada, küll kõrvalistujate õlgu… Sulistamist jätkus 🙂

veega mängu laud

Paraku läks ilm pärast jahedamaks ja tõstsime veega mängu laua garaaži.

Paistab, et hoiukoha peale me varem ei olnud mõeldud, kuna võimalus “tõstame garaaži” on üks paras segaduse tekitaja. Niipea kui garaaž ära koristada, on seal piisavalt ruumi, et tasapisi kõik sinna mittekuuluvad asjad sinna koliks – näiteks kui lapsed tuulekoda koristavad, rändavad jalanõud põranda pühkimise ajaks ajutiselt garaaži. Mõned rohkem kasutuses olevad jalatsipaarid rändavad tagasi ka. Kui tekib palju põletusprügi (paber ja puit), rändab see kastiga garaaži. Reha, värvid? Kuhu mujale. Roosimulda jäi üle? Jalgrattakiivrid? Natuke vanarauda kuni jäätmejaama sõitmiseni? Ikka garaaži, silma alt ära… 😉

Homne plaan on mul natuke astumise ruumi teha jälle garaaži.

Muidu on nende plastkastide või kaussidega hea niisama ilma lauatagi sulistada aias sooja ilmaga, pesukausid on tõenäoliselt igas majapidamises olemas. Vahepeal on hea ka titevanni pesu nöörile viimiseks-toomiseks kasutada, kui pesu on rohkem kui kaussi mahuks. Kui aias liivakasti pole, saab plastkasti sisse ka ajutise liivakasti teha, oluline on muidugi kaas pärast peale tõmmata, et puulehed-kaseseemned-kassikaka liiva sees vastu ei tuleks. Lehtede vastu pole mul midagi, aga kui nad seal murenema ja kõdunema hakkavad, pole võib-olla nii hea enam mängida seal. Paratamatult kolib liivakasti teatav hulk lilleõisi ja lehti, sest liivakoogi kaunistamiseks on need asendamatud asjad. 🙂

Aga maas olevate kastide-kausside-vannide miinuseks on meie aias näiteks sipelgad. Et istud rahulikult ja mingil hetkel selgub, et sipelgad istusid seal enne sind ja on tulnud sipelghappega su poore puhastama. Siis aitab hästi soodavesi või seebivesi, et kipitust maha võtta.

Keskmised lapsed tegutsevad suveplaanidega. Tänane õhtune ülesanne oli joonistada vähemalt 5 asja, mida suvel kindlasti teha tahaks, et suvi ikka korda läinud oleks.

Mina oma 5 asja juba joonistasin ja riputasin seinale. Kui silma all on, siis on vähemalt lootust!

Kas teil on ka vähemalt 5 asja, mida sel suvel KINDLASTI teha tahaks, valmis mõeldud?

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s