3 kooli, 4 tunniplaani!

“Valmistute kooliks?”, küsivad tuttavad, keda kohtan.

Jaa, valmistume küll, vastan, mitte midagi tehes. Väga mugav! 😉

Lihtsalt sel aastal pole nagu suurt midagi valmistuda – olen ostnud 2 päevikut, mõned üksikud ruudulised vihikud ja mõned eriti ilusa pildiga kaustikud… Ülejäänud kraam on kõik eelmistest aastatest alles. Jalanõud ja riided olen soetanud jooksvalt või ette varudes. Üks lastest, kes õpikud kevadel kätte sai, on pannud mõningatele õpikutele pabereid.

Lasteaialaps on läinud lasteaeda, teistel on viimased Teen-Mis-Tahan-päevad.

Minulgi pole veel seda tunnet, et teisipäeval hakkab kool. See, et teisipäeval on lapse sünnipäev, see on küll kindel. Ta juba loeb sünnipäevani jäänud päevi ja küsis, kas meil on kingitus olemas. Nii et seda ei saa unustada. 🙂

Aga et juba on nähtavale ilmunud 4 tunniplaani, siis see tekitab siiski tunnet, et järgmisest nädalast on asjad teisiti.

Huvitaval kombel on kõige rohkem tunde 6.klassi lapsel, kahel päeval nädalas 8 tundi, ülejäänutel 6-7 tundi. 4.klassi lapsel on peaaegu iga päev 5 tundi ja gümnaasiumilapsel 4 tundi + tõenäoliselt koorilaul, mille kohta praegu midagi ei tea. Minul on tunde kõige vähem, pean ainult 2 päeva nädalas kooli minema. Samas on Vanima Lapse tunnid 75-minutilised, nii et need 4 tundi lõppevad tal siiski natuke peale kella 14, mitte peale 12.

Veerandeid/perioode on gümnaasiumis 5, teistel lastel 4, aga needki erinevatel aegadel, kuna veerandite pikkus koolides on erinev. Vähemalt on 1.veerandi algus kõigil samal ajal ja vaheajad on ka samal ajal.

Selgunud on mõned trenniajad Vanema Poja soovitud trenni ja Väiksema Poja füsioteraapiasse. Trennitüdruku tunniplaan on nii pikk! Eelmisel aastal algasid kahel korral neljast trennid enne tundide lõppu, siis käis suur kiirustamine, millal koolist bussi peale joosta ja palju seekord trenni hilineda soojenduse arvelt. Millal siis veel süüa jõuab, on põhiline nuputamine. Tegelikult tahaks Trennitüdruk  koolis näiteringis ka käia ja astronoomiaringis, aga ajad ei klapi ja aegajalt tuleks õppida ka… Vanem Poeg tahaks kusagil legode või robotitega ringis käia, aga neist pole ka midagi kuulda olnud peale ühte korda eelmisel kooliaastal, kui nende koolis midagi toimuma pidi ja tegelikult  nagu ei toimunud.

Kooliuudised – kes kellega istub, kes ära läks, missugune uus klassijuhataja on, need peaks alles selguma. Gümnaasiumist läks üks laps ära, see on teada. Vanema Poja klassi tuleb 10 õpilast juurde, see on ka teada.

Lapsed on seda nägu, et natuke nad ikka ootavad ka kooli, kuigi küsimise peale vastavad Ei.

Mina ootan seda, et 2 nädalat septembrist oleks möödas ja rutiin enam-vähem teada. 🙂

Ah jaa, mina ei oska seda WordPressi sõnade poolitamishullust keelata ega ohjata. Nõuanded on teretulnud!

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s