Jaanuar+plaanid=??

Juba paar päeva on jaanuar, aga ma pole veel kuhugi päriselt 2016 kirjutanud, nii et sellega annab veel harjuda. Seevastu olen täitnud tabeleid, külastanud maksu-ja tolliameti lehte ja jalutanud.

Ostsin selleks aastaks teistsuguse kalendermärkmiku kui tavaliselt. Eelmisel aastal oli astroloogiline lauakalender, mida tavalise märkmikuna kasutasin, aga iga nädala kohta oli juurde kirjutatud, millega vastavalt kuuseisule peaks tegelema. Vahepeal oli päris naljakas, sellepärast ma tegelikult ostsingi selle – kuidas muidu saada teada, et Täiskuu ajal tuleks vältida torutöid, eriti just 4.märtsi paiku ja  Kohane aeg sotsiaaltööks haigete ja vanurite abistamiseks on 29.august, pühapäev?

Sel aastal siis hoopiski selline märkmik, kus puha eesmärkide, visioonide ja saavutatud eesmärkide jutt. Aga kuna ma suurem asi eesmärgitaja pole, siis vahelduseks ju võib. Midagi uuel aastal uutmoodi – et kui ei sobi, on vähemalt proovitud, umbes nagu uute söökidega.

Märkmikuga alustamiseks hüppasin küll üle oma 3 ja 5 aasta eesmärkidest, emotsionaalsest MIKS’ist – mis asi see veel on???? – aga järgmise aasta põhilised ja selle abil tuletatud  esimese kvartali eesmärgid suutsin isegi välja mõelda, ehkki algajana läksid need sujuvalt jaanuari teemadeks üle.

Koduplaanidest, mis kaasaga tegime – kuhu jõuda selle aasta remondiga? palju abi polnud, sest enamus vannitoaehitusest ei ole õnneks minu kanda. Samas vanni ostsin ma eelmisel aastal juba osta.ee-st ära ja plaate valida võin millalgi ka, seda me tegelikult suvel juba tegime, kuna see vannituba oli meil tegelt eelmise aasta märtsi plaanides. Paraku nagu remondi ja ehitusega ikka, kui pead midagi täiesti nullist välja mõtlema ja kogemust ka nagu suurt ei ole, on ikkagi raske. Pluss see, et alati tuleb juurde neid asju, mida ei osanud plaanida ega ette näha… ja raha kulub ka alati rohkem, kui planeeritud sai.

Nii et märkmikku sai kodu mul sisse kirjutatud küll, jaanuaris köök ja magamistuba kontrolli alla saada ja neid puhtana ka edasi hoida. Köögiga olen nüüd päris mitu päeva põhjalikult tegelnud, hakkab juba suurpuhastuse mõõtmeid võtma – Vanim Tütar puhastas kapiuksi, mina sorteerisin igasugu kappe, vahetasin sahtlite põhja pabereid. Paar tapeedist põhjapaberit tuli välja vahetada, ülejäänud sai lihtsalt ümber keerata või piisas puhtaks raputamisest ja mõne asemele  panin kingitustega saabunud pakkepaberi.

Hea tunne on küll, kuna ma tavaliselt mitu päeva järjest sama teema juures püsida ei oska, nüüd aga olen kolmel päeval järjest köögi kallal olnud. Samas ikka on veel kohti, mida koristada, mis sellest, et meil pole väga suur köök! Köögimööbli kokkupanekust on möödas poolteist aastat ja kuigi me plaanisime hästi kõrged kapid, peaaegu laeni välja, et vajalik kraam kõik oma koha leiaks, on ikka osa sünnipäevakraami – taldrikud, mahlaklaasid, küpsetusvormid jms söögitoas. Täna aga leidsin ühe täiesti tühja kapi köögist, kuhu siiani midagi pandud polnud – see oli õhuimeja kapp. Mis see eestikeelne sõna õhuimeja kohta on, auruimur? Aaa, ei, leidsin netiotsinguga – kubu! Imelik sõna. Õhuimeja me tegelikult ka ei ütle, vaid “Undaja tööle!” on see peresisene kohustuslik köögirepliik.

Magamistoast jõudsin ainult sokisahtli soreerimiseni. Kon-Mari väga peen sokivoltimistehnika! Katsetasin, ei olnud keeruline. Kuidas aga kokkuvolditud sokke sahtlis hoida, kui äkki palju ruumi üle jääb? Kuhu panna mitte-kon-maritatud sukapüksid? Njaaa, ei ole siin midagi, tuleb need sukapüksid sahtlisse volditud sokkide juurde heita ja jälle mahub sahtel kinni, üleliigne ruum aga kadunud. No aga õnneks on mul terve jaanuar veel ees, jõuan äkki kohvimasina läbipesuni ja sokisahtli kõrvalegi. Ainult köök oleks ka jaanuariks mage võtta olnud, kuna sellest ruumist joostakse ju 50 korda päevas läbi (meil on siin ringliiklus lastel) ja siis aegajalt ei pääse (või ei taha pääseda) löögile. Magamistuppa aga ei satu ju keegi muul ajal kui hommikul vara, korraks lõuna ajal (nendel päevadel, kui vankris keegi ei pikuta) ja korraks õhtul. Sellepärast ma käingi salaja magamistoas pikutamas õhtul ka, sest keegi ei tule sinna mind otsima ja saab korraks 10 minutiks pikali visata ja ilusat koske vaadata, mis puude vahelt paistab. Fototapeedid on ikka ägedad. Vett ei pritsi, puulehti ei pea riisuma, päike peaaegu paistab ja sein on roheline. Nagu mets. Täpselt minu teema. 🙂

Jaanuariplaanides veel on raamaturiiulite korrastamine mõlemal korrusel ja 2 jalutuskäiku nädalas. Niisama enda rõõmuks üks õmblustöö ka kuu jooksul. Võibolla see on tugitoolikate, mis mul aasta nimekirjas on, aga võib-olla hoopis seelik, sest kangaid on mitu ja kumbki ei võta vast eriti aega. Ainult kõvasti hurraaga pealehakkamist.

Kõige selle kõrvalt ikka tööasjad, koolituste asjad, köögi-söögikorrad, lastel trennid, Kuubik, Vint, Miksike, ravivõimlemine.. Loodan iga aasta, et nende asjade puhul piisab, et need märkmikusse kirja panen, aga vahel selgub, et oleks pidanud ka märkmikusse vaatama.

Huvitav, kas mahlapressi vaimustus jaanuari lõpuni ka püsib? Leidsin oma värskelt saadud mahlapressile kapis hea koha, kus seda lahtivõetuna hoida saab, muidu ei mahu ära, aga hajameelsete inimeste puhul võib see leidsin-hea-koha tähendada aparaadi unustusehõlma vajumist. Umbes nagu potikaane hoidja – ükskord ostsin, aga kuna olin kõikide aastakümnete jooksul saanud ilma selletagi hakkama, siis miskipärast ei hakanud ma seda paarieurost asja kasutama ja andsin niisama vaimustunud huvilisele edasi. Sest silma alt ära panduna võib ju juhtuda, et aasta pärast ei mäletagi enam, mis peenike riistapuu see selline on?

Täna sain välismaalt tellitud raamatu eest tollimaksu ka makstud – peale koledat hammastekriginat, urisemist, kurjalt arvutipõrnitsemist ja muud lapsikut. Ega see EMTA lahtrikeste ja muude väljade täitmine ikka väga lihtne pole, aga no paar korda aastas kannatab välja. Aastad enne seda tellisin alati raamatupoodide kaudu või lihtsalt Inglismaa Amazoni kaudu, siis ei pea tolliga jamama. iga kord on võimalus lasta see tollideklaratsioon ka mõnel firmal raha eest ära teha, aga no siis ei jõuaks vist küll sealt üldse raamatuid osta.

 

Oi, köök ujub, keegi libises ja ülejäänud keegid vahetavad sokke-sukapükse. Uus aasta on alanud ja köögi puhastamise plaan on vist jõudnud ka lasteni. 🙂

Advertisements

2 thoughts on “Jaanuar+plaanid=??

  1. Ilusat ja edukat uut aastat!
    Jäin praegu mõtlema, nendele paberitele sahtlite põhjas, see on ju nii hea idee ja samas siin meenutan siis maal ja vanasti ka vanavanaema pool, kõigil olid sahtlipõhjas paberid, enamasti tapeet siis. Mõni selline köögi sahtel oli veel selline peidukas, kuhu mõni kiri või suurem rahatäht oli põhja alla peidetud, küll me lapsed juba teadsime.
    Mul oleks ka vaja suurpuhastust, eriti riidekappides, aga jääb kevadeks, ennem vist ei jõua, seni kuni on lund- on tööd, jälle periood kus kodu on koht kus magamas käia.

    Liked by 1 person

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja / Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja / Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja / Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja / Muuda )

Connecting to %s