Esikuriiulit tahaks

Ritsik kirjutas oma blogis anagrammi programmist, millega saab oma nimest uued variandid välja töötada tähtede asukohta muutes. Sellega oli palju nalja – minu nimest ei saanud küll rohkem kui paar varianti, aga ülejäänud pereliikmetele oleks küll saanud huvitavaid alias-nimesid välja töötada. Nii et kui üks laps oma nime tähed segamini ajaks, saaks teda kutsuda Õigluse Maja’ks või Ajasime Õlgu. Tean küll, et nimedega ei mängita… aga head nuputamist teilegi! Anagramme saab teha siin.

Otsisin vahepeal ühte puidutöömasinat, mille nime ma eesti keeles ei tea. Nii on päris raske otsida. Tegelikult läks isegi selle eseme inglise keelse nimetuvastamise peale aega…

Milleks? Alustasime kunagi paar aastat tagasi esikuriiulite planeerimisega. Võtmete riiuli saime valmis. Kuna osa lapsi hoiab oma riideid ühes esikus ja teised kõik teises esikus ja meie peame ka kuhugi oma riided, mütsid, kindad ja sallid panema, kuluks ära selline mõnus pikem riiul, kus igaühel on oma nagid, ruumi pingil istumiseks ja ehk ka mõni korv mütside jms peenema kraami hoidmiseks.

esikuriiul

Algidee foto allikas Ana White lehel koos õpetusega.

Kuna sellel lehel on mudroom’ile ehk esikukappidele mitmeid variatsioone, siis leidsime, et alumisse ossa sobiks meile sahtlite asemel paremini pingiosa, umbes nagu siin, aga korvideta – siis saab seal all kummikuid ja saapaid hoida:

esikupink

Pildimaterjal õpetusega sealt samast Ana White lehelt.

Paraku ei saa meie esikuseinale midagi peale kahe nagi kinnitada, sest lootus, et see on telliskividest asendus teadmisega, et ei ole. igatahes on meil vaheliistude koha peal (mida tapeedikihi alt näha pole) kaks nagi, kus kumbki tüdruk oma jopesid-mantleid hoiab, aga vaja oleks rohkemat.

Hankisime puitmaterjali ja Mees tegi selle alumise istumisosa – esikupingi valmis, täpselt meie esiku mõõtude järgi ja see tuli väga praktiline. Ülemise osaga, mis on nagu sellel ülemisel pildil, tuli mingeid jamasid ja siis jäi natukeseks asi seisma. Panime väiksematele lastele nn. lasteaia-nagid (kolm nagi järjest puidust aluse peal, kokku siis 6 väikest nagi maast umbes meetri kõrgusel, et kõik joped, dressipluusid ja kombed lastel endal võtta ja riputada oleks võimalik) teise ruumi  ja esikuriiul ootas oma aega, aga ei edenenud üldse, sest vaja oleks olnud sellist puuri, millega nurga all auke lasta. pocket_hole_ühendus pocket_hole2

Mõtlesin siis, et äkki jaanuari eelarvesse mahub selline masin ja kammisin hoolega Ana White’i lehte, et kuulda, mis nad selle kohta ütlevad. Ühes lihtsate garaažiriiulite õpetusvideos oligi kreg-jig sees ja kui ma pärast suurt kirjapildi nuputamist selle googlest leidsin, olin väga rõõmus.

Paraku jah – kust seda Eestis leida? Helistasin, kirjutasin, ei mingit vastust. Üks puidutöömees on mul tutvusringkonnas, tema polnud ka kuulnud. Inglismaal siiski müüakse, ma ei tea, kas kuskil lähemal ka, aga Amazonist ikka saab midagi sellist:

kreg jig

Küsimus suurele ringile, kas seda on siiski Eestis ka kusagil saada? Kui jah, mis nimega??

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s