Mida teha papist?

Esimene, vägev idee Minu Õelt: võib teha noorele huvilisele pesumasina.

Kaua tegemiseks aega läks, on täpsustamisel. Ülejäänud töö kirjeldus on selline:

Valisin paksemast papist kasti,  nudisin sobivasse suurusesse. Liimisin ja teipisin kasti kinni.

Joonistasin ette luugi ja lõikasin välja. Ülejäänud kastimaterjalist lõikasin teise luugisuuruse tüki, liimisin nende kahe tüki vahele ühe kiletasku kile.
Teipisin pesumasina üle kleebitava linoleumi tükkidega, nii palju kui neid kunagisest köögilaua projektist üle oli jäänud. Natuke jäi puudu ka, sinna kleepisin lihtsalt valge paberi, et oleks valgem. 
Uksele tegin magnetiga kinnituse – ukse külge kleepisin magneti (külmkapi külge käiva poenimekirja magnetiga papist tagakaas) ja pesumasina külge õmblesin ( 😀 ) kaks seibi.
Joonistasin peale nupud ja pesupulbri luugi, keeratava nupu tegin 5L veepudeli korgist poldi ja mutri abil.
Vsjo! 😀

pesumasin2

pesumasina-huviline

pesumasin-diy

Igasuguseid asju saab sellega pesta, eriti riideid ja mänguautosid. 🙂

Aga teine asi, mida papist teha saab, on riidega kaetud musta pesu korvid. Sangadega.

Tööpõhimõte on sarnane esimesele papiasjale – valid sobiva suurusega kasti ja mõne kanga või kangad, millega kast pealt ja seest katta. Arvestad õmblusvaruga ja lõikad kõigi külgede kahekordse materjali ja kahekordse põhja riidest välja. Õmbled omavahel kokku nii palju kui võimalik, ajad ühest-kahest küljest lahtise riidekoti kastile selga, õmbled servad kinni. Kui soovid sangadega varianti, õmbled sangad ka enne kanga külge, aga kui meelest läheb, saab ka hiljem need juurde õmmelda.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Meil on 2 erineva suuruses kangaga kaetud pappkasti, pole poole aasta jooksul veel ära lagunenud, nii et julgesin ikka postituse teha. 🙂 Väiksemat kasti on poisid ikkagi ühest servast pisut retsinud, aga üldiselt on hästi hoitud. Miinuseks on see, et kui ei taha õmblusi harutama hakata, siis tuleb hoida, et kastikangast väga ära ei määriks. S.t. väga märgi või pudruseid riideid tuleb pesukorvi ettevaatlikult panna või hoopis kohe pesumasina juurde ära viia, et riie ei määrduks. Muidugi sobiv kangas aitab ka kaasa, lumivalgest kangast ei soovita näiteks teha.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Aga muidu üsna käepärane ja soodne võimalus pesukorvide ise valmistamiseks, sest need võrkmaterjalist traatservaga pesukorvid kippusid meil lagunema, kui nendega telgimasinaid mängiti. Miks just telgimasinaid, ärge küsige, mina ei tea, kust see idee tuli. 🙂

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Ja kui suurematel lastel igav hakkab, võib teha lego lauamängu. Mängureeglid vastavalt tegija soovile!

lego_lauamang

5 kommentaari “Mida teha papist?

 1. Te olete ägedad jah.

  Aga … mis asi see võrkmaterjalist traatservaga pesukorv on? Ma pole ilmaski sellistest kuulnud. Korv käib ikka korvist, tähendab, pesude jaoks käib punutud korv. Meil on üks Jyski korv elanud julgesti 10 aastat ja kuna ta suurema osa ajast istub rahulikult vannitoa nurgas, siis loodetavasti elab teine 10 aastat veel. Kui ta ükskord korvi loomulikku surma sureb, siis saab ära põletada, ei tekita prügi ega midagi. Muidugi, meil on kogu elu ühel korrusel ka, asi see siis pesud kohe pärast nende tekkimist vannituppa pesumasina juurde korvi viia …

  Isetehtud korv on muidugi veel jupp maad toredam kui mingi poe-pesukorv, aga papp on minu meelest päris ebastabiilne asi ja suurt õmblustööd oleks kahju aastaks-paariks teha. Võib-olla pole ma siiani korralikku pappi kohanud.

  Meeldib

  1. Meil on selline pesumasina-kõrvalistuja punutud korv ka, ka üle 10 aasta juba kenasti vastu pidanud, lisaks heleda pesu kogumise oma ka.
   Aga need, millest kirjutasin, on tubade omad – poiste toa ja meie magamistoa omad. Tüdrukutel üleval on enda omad.
   Võrgukorvid on sellised, millega teiselt korruselt alla saab pesu tuua – umbes sellised olid meil varem http://www.osta.ee/roheline-pesukorv-vork-korv-33573444.html aga need saidki paari-kolme aastaga läbi, telke või kummitusi mängides kargasid õmblused lahti, traat välja jne.

   Meeldib

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s