Mandariinid saabusid

Mu silmad on veel väsinud, nad ei taha üles tõusta, teatas Väike Piiga. No üsna sarnane hommik eelnevatele – mida nädala lõpu poole, seda rohkem tahaks koju jääda, mitte riidesse panemise võitlust pidada ja lasteaeda minna. Ka Piigast paar aastat vanem Noorem Vend on sama meelt.

Riidesse nad siiski said, kuigi kõik pikkade käistega pluusid olid Väiksel Piigal otsa saanud ja selga läks pikkade varrukatega kleit. Nooremal Vennal oli veel üks pikkade käistega pluus, aga tema puhul on teada, et pikkade varrukatega pluusid tavatsevad lasteaiakappi koguneda, et seal kambakesi aega veeta – näiteks neljakesi. Keegi neid ju muul puhul ei kanna kui hommikul kodust tulles, õues käia saab veel vabalt mittekubujussiks riietudes, aga hajameelsed lapsevanemad unustavad neid koju tuua, kui kuhi kapis on väiksem kui 3 või 4. Vahel ma unustan siis ka. Ununeb lasteaeda minnes tühi kott kaasa võtta või siis pluusid näpu vahel koju jalutada, kummaski käes veel vähemalt üks laps ka – see on selleks kellaajaks mõnikord raske meeles pidamine, sest vahel ma teen samal ajal peas süüa. 🙂

Eile me kelgutasime koju. Kahe lapse, kahe kelgu ja kahe labidaga. Loomulikult unustasin ka kombe kapuutsi sisse kellegi pikkade käistega pluuse toppida. Tööpäevadel pesu pesemine on ka nagu on – kui meeles pidada, et lapsed panid pesu pesema, siis võib juhtuda selline kena lugu, et tuleb meelde ka keegi pesu kuivama riputada saata. Aga võib jälle vabalt unustada ja siis kell 22-23 vahemikus magama minnes meenub, et pesu ootab masinas ja igatseb kuivemat elu. See on raske koht, aga tavaliselt ma teen selle siis ikkagi ära ja loodan, et edaspidi panen äratuse selleks hetkeks, kui pesumasin pidi lõpetama.

Veel üks võimalus on hankida koju kohutav kogus riideid, nii et ükski lasteriiete sahtel kinni ei mahu, kõik on kortsus ja väikseks jäänud asjad ei lähe ka sahtlist iseseisvalt minema, aga siis võib tekkida olukord, kus pesu pole vaja pesta mitu nädalat (sest riideid ju jätkub), aga pärast on kahenädalane pesukuhi, mille poole vaadates nõrganärvilised häbelikult kõrvale vaatavad ja tugevama närvikavaga inimestel juhe kokku jookseb. Esimeste laste ajal katsetatud, kui pesemistingimused ja kuivama riputamine keerulised olid – ei soovita.

Aga keset hommikut – kui olin lasteaeda 7:30ks ära teatanud, kes läheb hommikul võimlema ja hommikusöögiks ei jõua, aga peale seda küll kella kaheksane teema – lapsed riides ja väike joru teemal “miks puder, miks mitte leib” ja teiselt lapselt “miks mina putru ei saa, tahan ka”. See, kes putru ei saanud, sai ühe mandariini ja lubas sellega lasteaiapudruni vastu pidada, aga 10 minutit pärast söömist oli mandariin tema tooli ette maha saabunud, väljudes kiirustades seedetraktist. Sellepärast ma tavaliselt mandariine ei ostagi (seekord ka mina ei ostnud, keegi tõi paari päeva eest).

Hmm. See selgitas küll, miks täna hommikul tema silmad kauem magada tahtsid ja üldse olek kuidagi uimasem oli. Aga õnneks oli saatus meie vastu nii armuline, et vaibad ja kleit jäid puhtaks, mina sain ilma suuremate ümberkorraldusteta koju jääda (panin veerandihinded juba eile välja, kuigi täna oli tähtaeg!) ja keegi teine ei saanud ka kokku ja üleüldse läks kokkuvõttes päris kenasti. Suuremad lapsed olid juba kooli läinud ja ainult nelja inimesega olukorras on tunduvalt lihtsam põrandat puhastada kui keset kiirustavaid kooliminejaid, kellel täna oli vaja halloweeni teemapäevaks riideid otsida (mis sellest, et eile oli ka päev) või siis kukkus mõnel kuuendat korda prillidel klaas eest ära, sest prilliraam on täitsa katki ja vaja oli kiiresti leida eelmine või üleeelmine paar, mis peaks ka töötama.

Tegelikult käisime eile  juba prillipoes ära ja tellisime paar uut paari prille ka ära, aga no peale seda tuleb ju veel paar nädalat vastu pidada a)liikluses b)kehalises kasvatuses c)trennis.

Instrumentaariumis on õnneks laste prillid päris hea hinnaga (raamid alates 29 ja 39 euri), aga neil käis kampaania, millega sai ühe paari ostmisel teise paari raamid tasuta. No olgu, see oli meil sel aastal teine või kolmas paar, järelikult pole probleemi paar paari juurde tellida arvestades eelpoolmainitud a, b ja c-varianti. Siis aga selgus, et kahe paari prillide ostuga saab veel kaasa raamide hinna väärtuses kinkekaardi, millega saab 3 nädala jooksul midagi osta. Ausalt, ma ostan 2 paari prille, mille saan kätte umbes 10 tööpäeva jooksul (ehk kahe nädalaga) ja siis viimase  nädalaga suudan midagi nii konkreetselt tuksi keerata, et peaksin kolmanda paari ka ostma??

Päris kahtlane, isegi meie pere kohta. Küsitlesin ka ülejäänud koduseid prillikandjaid, aga keegi ei tahtnud midagi juurde. Mida siis kinkekaardiga teha?? PARANDUS: Õnneks leidus blogilugejate hulgas juba üks huviline, nii et enam ei ole mul kinkekaardi üle jäämisega muret. 🙂

Naudin siis magavat Väikest Piigat, pesumasinal on oma tegevuse lõpetamiseks aega veel üks tund ja mul on avanenud suurepärane võimalus kududa, lund lükata ja vaba päeva puhul kohupiimakooki küpsetada. Erinevad põnevad pusled ootavad eri riiulites ja aknalaudadel, et ma kirjutaks postituse, mida teha, kui ees ootab pikem toas või voodis passimine ja ei taha last ainult ekraanide küüsi jätta – nimelt on meil ette näha ennenägematuid väljakutseid seoses 6 nädalat kipsis lapsega, kes peaks peale seda uuesti kõndima õppima. Vähemalt on tal praegu veel võimalus lasteaias käia ja kelgutada, eile rookis maja ees lund tund aega, sest plaanis teha lapikut kelgumäge. Elu on ikka ilus. 🙂

5 kommentaari “Mandariinid saabusid

 1. Teil on siis väga soe lasteaed või külmakartmatud lapsed. Minu teadmine on, et talveajal kannavad lapsed ka toas pikkade varrukatega särki pluss kampsunit, ja väga harva juhtub, et kuskil on toaõhk kampsuni äravõtmiseks piisavalt soe. Lasteaiast ka ei mäleta, et keegi oleks talveajal lühikeste varrukatega särke kandnud, paljudel olid kampsunid või vestid talvel särgi peal.

  Mina hoidsin kunagi noorena last, kellel oli kalduvus mandariine ja muidu tsitruselisi suure läbinärimata klimbina alla neelata ja sellepärast väljusid ka temal need kiirkorras tuldud teed. Vanuse poolest oli too laps siis natuke noorem kui teie Piiga. Oma laste puhul olen ka tähele pannud, et tsitruselisi ei peeta närimisväärseks ja tuleb õpetada, mida nendega teha. Äkki on Piigal (või mõnel hoopis tundmatul lapsel) ka vetruva toidu närimisega probleem?

  Meeldib

  1. Meil on lasteaias lühikesed püksid poistel – kui ma soovitan pikkadega minna, sest varsti minnakse ju õue, tekib kohe teema, et ei, palav hakkab ju! Lühikeste käistega pluus ka sama moodi. Lasteaed soojustati ära paar talve tagasi, ma ei tea, kas varem ka nii soe on olnud.

   Läbimälumisega on nii ja naa, tegin kõik väikesteks viiludeks ja see pole meil kindlasti esimene aasta neid süüa, varem aga pole sellist teemat kiirelt väljuvate mandariinidega olnud. Eks ma jälgin siis, kes kuidas sööb, tänud tähelepanu juhtimise eest!

   Meeldib

 2. Meie lasteaias ka õnneks mõnusalt soe. Minu lapsel särk ja õhuke pikkade varrukatega pluus ja õhukesed retuusid, magavad lapsed üldse pesus või särgiga. Aga hommikud on kõigile vist rasked. Ei taha keegi meist vara üles ärgata, eriti mina 😀

  Liked by 1 person

   1. Ei tee, ei tee, ma olen lihtsalt öökull, aga ülejäänud ühiskond ei taha seda aksepteerida kahjuks. Ma olen kõige produktiivsem peale kella 22.00-i 😀

    Meeldib

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s