Homme!

Homme algabki meil uus eluetapp – Kogu Perega Ühe Lapse Tervise Parandamiseks –  ja ma olen päris rahulik. Mees seevastu teatas, et nüüd hakkab talle ka vaikselt närv sisse tulema. Nojah. Minul seevastu on tunne, et tore, kui läheb paremaks, aga kui ka ei lähe, siis vähemalt oleme proovinud.

Tavaliselt on meil kombeks jäätist osta, et lapsed ulatuks ebameeldivusest kaugemale mõtlema, näiteks mõne lapsega hambaarstile sattumisel. Kui on ikka teada, et tal 1-2-hammast (näiteks korraga) välja tuleb tõmmata, siis minu praktika ütleb, et kui lubada iga hamba eest 2 jäätist, on lapsed tavaliselt kiirelt nõus.  Ning jah, me ostame muidu ka  aegajalt jäätist, vahepeal teeme ise ka, ei ole nii, et see oleks ainus aeg, kui jäätist saab, hihii.

Hambaid ei ole lastel küll ühtegi korda eemaldatud sellepärast, et need katki oleks, vaid hoopis ortodontilistel põhjustel – et mõned üleval või liiga all passijad ka ritta mahuks või nii. Või kui mõned uued purihambad on platsis, aga eelmised ei raatsi lahkuda ja kaks rida hambaid (nn.haihambad) juba ebamugavaks muutub. Seni vist kahe konkreetse lapse peale kokku 7 hammast välja tõmmatud.

Igatahes seekord otsustasime, et ebamugavuste kannatamise eest jäätist ei saa. Talv ja juba kasutusel köharohud ja pole lihtsalt jäätiseaeg. No ja kõnealuse lapse liikuv esihammas tuli mõned õhtud tagasi niigi ära, sellega ei olnudki jäätist ette nähtud, sest kui ammu ette jäänud logiseja lahti tuleb, on see niigi puhas rõõm. Kannatuste leevendamiseks ei peaks alati toit olema, ütlevad tänapäevased toitumisteadlased, muidu tekibki inimestel suureks kasvades tunne, et tuleb alati midagi süüa, et ebameeldiv olukord mööda läheks.

Saab ju niisama ka, et laps kannatab oma valusa protseduuri ära ja preemiaks ei osta vanemad talle midagi, mitte legopoegagi, vaid saab talle näiteks raamatut lugeda, süles hoida ja kallistada ja leevenduseks midagi peale panna, külma või kuuma, vastavalt vajadusele. Kuuma pannakse vist päris harva peale, kui just külmetusega tegu pole?

Vähemalt saame homme teada, kuidas botoxi süsti tehakse. Võibolla ma siis kirjutan pikemalt, äkki on kellelgi veel vaja seda lihaspingete leevendamiseks, aga netis leiab ainult iluoppide teemalist botuliintoksiini süstide juttu.

Mis seal ikka hullemat saab olla kui mu tänane väljasõit hormoonimöllus teismelistega eluslooduse teemalisele õppepäevale? 🙂

3 thoughts on “Homme!

 1. Aitäh, armsad 🙂
  Ongi tehtud, aega läks mõni tund kauem kui arvasime, tuimestus pidi tund aega mõjuma, enne kui süste tegema hakati – ja siis olid need ikkagi nii kohutavalt valusad, nagu poleks mingit tuimestust kunagi tehtud. Aga ma saan aru, et kuna peab lihasesse (mitte niisama naha alla) süstima, siis suurt ei loe, kui pindmine tuimestus on tehtud. Või oleks ilma veel valusam olnud, ega sedagi ei tea…

  Nüüd igatahes käib kodus jälle trall ja tagaajamine, mingit ebamugavustunnet pealtnäha pole ja süstide mõjud peaks algama paari päeva kuni paari nädala jooksul, kui üldse mingit mõju on.
  Õhtuks lubati meile palavikku ja teisi külmetushaiguste nähte.

  Ikkagi kergem tunne!

  Liked by 1 person

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja / Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja / Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja / Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja / Muuda )

Connecting to %s