Rulluiskude ja tõukerataste hoiustamine + rattatool kuivaks!

Sporditarvete hoiustamine on üks suur küsimus, mis garaaži koristamisel üles kerkis.

Kuhu panna uisud, rulluisud, tõukerattad, jalgrattad, kelgud ja muu säärane kraam? Eriti kui nimetatud asju on rohkem kui üks?

Mäletan, kuidas me kunagi suuremat kodu otsides (48 m2 jäi kuuekesi elades juba kitsaks) erinevaid kortereid ja maju vaatamas käisime. Korterite puhul oli üks tingimustest, et aknad poleks ainult ühele poole (meie eelmises kodus oli suvekuudel toas 28 kraadi, kuna aknad olid kõik päikese poole ja ainuke jahedam koht kogu korteris oli tualett, kus polnud akent!), et kööki mahuks rohkem kui 2 inimest ja et kusagile saaks panna jalgrattad ja kelgud. Kortereid vaatamas käies ma küsisin, kuhu siin laste jalgrattad saaks panna? Enamus vastuseid kuulus kahte kategooriasse: Ei ole kuhugi panna! vs.  Koridoris saate hoida, sest seal on ennegi rattaid hoitud, kuni need sealt ära varastati, nüüd on jälle ruumi küll :S

Osades majades saab hoida keldris. Meie 4-korruselise maja all olid väiksed keldriboksid, kuhu sisse mahtus 2 täiskasvanute ratast ja 2 laste ratast, aga ükskõik, kas tahtsid võtta sealt moosi või ratast, tuli ikka kõik muu ka välja tõsta. Kas siis lapsed saavad suvalisel sobival hetkel rattaga sõitma minna, kui keegi peab alati appi tulema asju eest ära tõstma, keldrist välja aitama, boksi lukustama? Eriti mitte. Milleks neid rattaid siis hoida, kui üle paari korra aastas nendega ei sõideta?

Sama lugu on kusjuures lapsevankritega. Kui neid on väga keeruline välja tõsta (paar-kolm korrust trepist alla/üles näiteks, kui trepikoja alumised korrusevahed on vankreid jms täis), siis inimesed ei kipugi väga jalutama minema. Sünnitusjärgselt ei taha mitu kuud mingeid vankreid tõsta, seega – ei vangerdagi, kui lifti pole. Linaga on kergem.

Tagasi siis nüüd praegusesse hetke – garaaž, kelder ja spordivarustuse hoiustamine. Vaatasin netist pilte. Eesti keelseid vihjeid ei leidnud vist üldse, aga inglise keeles tuli ägedaid variante! Panen mõned lemmikud siia ka kategooriate kaupa.

Rulluiskude, tõukerataste, kiivrite hoidmiseks :rulluiskude hoiustamine

riiul rulluiskudele

Allikas siin, www.organizewithsandy.com

rulluisud ja tõukerattad

nuvogarageAllikas siin,  www.nuvogarage.com/garage-storage-solutions

http://store.garagetek.com/skateboard-roller-skates-rack-garage-organization-pid-184.html
http://store.garagetek.com/skateboard-roller-skates-rack-garage-organization-pid-184.html

Veel on variante panna nad ühe või mitmekaupa riiulitesse, ilus on vaadata… teeks keegi ainult siis sobiva suurusega riiuli, mis kasvab koos rulluisunumbritega! 🙂

http://www.lowes.com/creative-ideas/other-areas/family-storage-center/project
  http://www.lowes.com/creative-ideas/other-areas/family-storage-center/project

lowes2

Leidsite rulluisud suurelt pildilt ka üles? Ja kui ilusti reha ja õnged on pandud.. ilmselt  peavad nad valge seina puhul alati peale kasutamist reha puhtaks pesema ja kuivatama.

Veel variante koos suuskade, suusasaabaste, lumelaua ja kiivritega:

https://www.pinterest.com/GetOutOfChaos/garage-organizing/
https://www.pinterest.com/GetOutOfChaos/garage-organizing/

Ilusate korvide ja riiulitega hoiustamise variandid sobivad lisaks uiskudele pallide jaoks ka:

Rulad, lasterulad, jalgrattad? Nende jaoks olen ehituspoodides ägedaid konkse näinud, ostmiseni pole jõudnud. Kandilisi traatkorve on ka eri suurustes eraldi müügil. Selliseid traadist ämbreid pole küll näinud.

Kasutuses olen näinud korvriiulite torne rulluiskude ja teise hooaja jalanõude hoidmiseks ka, aga tolmu kogumise mõttes on need keerulisemad. Plussiks on muidugi see, et hõredamate korvriiulite vahelt kukuvad liiv, kruus ja muda võre vahelt läbi ja on ka esimese pilguga näha, mis korvriiuli sees on. Miinuseks on see, et korvtorniriiulid on ikkagi suhteliselt kallid (ma alla 40 euro vist polegi neid näinud, seetõttu pole ka ostnud) ja neid peab varuma mitu, kuna rulluisud näiteks on parajad kobakad (eriti suurema jalanumbri omad), kas neid ühte korvi üle 2 mahubki?

Jalgrataste seinale või lakke riputamine talveks on ka äge, paraku peab selleks piisavalt seinu olema. Suvel hoidmiseks kuluks ära jalgrataste varjualune. Me pole veel jõudnud teha. Nutikalt ja soodsalt saab mitme rattahoidja teha euroalustest:

rattahoidja euroalustest1         rattahoidja euroalustest2

http://thehaasmachine.com/2014/05/09/diy-portable-pallet-bike-rack/
http://thehaasmachine.com/2014/05/09/diy-portable-pallet-bike-rack/

Ah jaa,

mingis postituses ma rääkisin rattatoolile vihmakatte tegemisest. Selgus, et hästi sobivad seljakoti vihmakaitsed! Panen paar näidispilti, mida ma mõtlen. Esimene pilt on õmblemisjuhisena mõeldud, teine on siis see seljakoti vihmakate.

rattatoolikate  seljakoti vihmakile

Neid saab ka ise õmmelda sobivast vihmakindlast riidest, aga mina tellisin internetist. Kui seljakotikate tõmmata rattaistme pehmendusega osa peale, siis see seljatagune osa võib vabalt katteta jääda, kuna seal on nagunii vaid plastmass. Samas ära ei lenda see kile pealt, kuna jääb (vähemalt meie rattatoolil) külgedel olevate käetugede taha kinni ja sisse õmmeldud kummiserv hoiab kenasti ligi.

Pireka svamm-lapp
Pireka svamm-lapp

Mis puutub seda tavalist rattaistet, mis ka vihmaga märjaks läheb, siis hea on hoida istme all (või kasvõi seljakotis kaasas, kui istme all vedrude taga panipaika pole) seda köögilappi, mis kuivades kõvaks tõmbab ja hästi hea imavusega on. Vihma korral jääb see istme all kuivaks, saad välja tõmmata, istme kuivaks pühkida ja istme alla tagasi panna. Kuivades tõmbub jälle kõvaks seal. Kestab kaua, kuni kadumiseni.

Head spordiasjade ladustamist-hoiustamist ja kuiva rattatooli/istet 🙂

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s