Legode pesemine

Vaatsin ükspäev duplo legosid ehitusest lahti pakkides, et suured plaadid on pealt tolmused. Üks suur legomaja oli meil vist kuu või paar aknalaua peal valmiskujul passinud, aegajalt väiksemaid ümberehitusi küll tehti, aga tolm ikkagi kergelt kogunes.

Leidsin osa tolmuseid või muu sodiga koos klotse ka ja guugeldasin, mismoodi neid siis pesta. Vee ja seebiga? Pesupulbriga? Kasutage legode tolmuimejat, mida enam ei toodeta, aga ebay’st saab osta kasutatult? Nõudepesumasinas ärge peske. Pesumasinas võib küll, kui panete õrna villapesu-programmiga ja pesukoti või padjapüüri sisse. Njaa. Võimalusi on mitmeid.

Legode pesu

Otsustasin kasutada kõige lihtsamat varianti: sooja veega. Algul panin ligunema, pesuvahendit lisasin siis, kui pesema hakkasin. Kasutasin ökonõudepesuvahendit, kuna muud mul kodus pole – siis, kui peakski mingid jäägid pesuvahendist jääma, ei ole see vähemalt… eee… mis nende tavapesuvahendite nimed on? Fairy?

duplode pesu

Igatahes panin ainult natuke, juba lahjendatud kujul. Lapsed olid ka kohe nõus appi tulema, nii et pesuks läks meil ilusa ilma puhul õues. Vana hambaharjaga nühkisin ka natuke sodi lahti ja avastasin pastakajäljed. Hästi kirjutavad pastakad, mõtlesin mina, mis plastmassi peale nii hästi kirjutavad! Tõin siis pastakaplekkide ametliku eemaldaja, millega riietelt ja seintelt pastakatinti maha saab – piirituse. Vatitikuga sai pastakajutid legomügarike vahelt kätte küll.

Edasi jäigi ainult loputamine – kallasin kaussi uue sooja vee, lapsed aitasid kõvasti plaate kuivaks vehkida ja viskasid need siis plartsatusega tagasi kaussi, aga mõned said ikka rätikule nõrguma ka. Panin legohambad allapoole, natukese aja pärast vahetasin külge. Soovitati küll fööniga kuivatada, aga kuna mul ei ole fööni, siis päike tegi sama töö ära ja plekke ei jäänud!

Legod päevitavad

Kokku kulus vast umbes pool tundi, ma tõesti aega ei võtnud. Aga no ma suuremat osa klotse ei teinud, ikka mõned moosisemad väiksed jupid ja siis plaadid.

Lennuk
Lennuk

Kui lapsed klotsid ära sorteeriksid ja nende seas ka mustemaid on, saan äkki pesumasinaga pesu ka katsetada. On keegi midagi sarnast teinud?

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s